Par fakultāti

Inženieru fakultāte

Inženieru fakultāte (IF) dibināta 1993. gadā. Tās mērķis ir sagatavot darba tirgū konkurētspējīgus augstas kvalifikācijas speciālistus.

Sākotnēji fakultātē tika gatavoti programmēšanas, būvniecības, mašīnbūves tehnoloģijas un pārtikas produktu pārstrādes speciālisti. 1996. gadā tika uzsākta vides zinātņu speciālistu sagatavošana.

Kopš tās dibināšanas fakultāte ir attīstījusies un pašreiz studiju un pētnieciskais darbs notiek četros virzienos:

  • Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne;
  • Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības;
  • Arhitektūra un būvniecība;
  • Ražošana un pārstrāde.

Ar mērķi veikt pētījumus inženierzinātņu un tehnoloģiju nozarē, izpildīt pētnieciskos līgumdarbus inženierzinātnēs un ar to saistītajās starpdisciplinārajās nozarēs, lai nodrošinātu pētniecību un zinātnisko darbību, zinātnē balstītas augstākās izglītības pieejamību, zināšanu pārnesi tautsaimniecībā un sadarbību ar ražošanas sfēru Latgales, Latvijas, Eiropas ekonomikas izaugsmei, ir izveidota un aktīvi darbojas IF struktūrvienība RTA Inženierzinātņu institūts.

#

Sadarbības partneri

#

Cisco

2007. gadā RTA kļūstot par Cisco tīkla akadēmijas filiāli sniedz iespēju studentiem izmantot Cisco tiešsaistes mācību platformu, programmatūru un aparatūru dažādu mācību kursu ietvaros.

#

LATA

RTA ir Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) biedrs no 2018.gada.

LATA apvieno organizācijas un privātpersonas, tajā skaitā informācijas tehnoloģiju piegādātājus un lietotājus, kuri saskata ekonomiskus ieguvumus sev, savai organizācijai vai sabiedrībai kopumā no atvērtu tehnoloģiju plašākas izmantošanas Latvijā.

#

LIKTA

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) apvieno nozares vadošos uzņēmumus un organizācijas, kā arī IKT profesionāļus – kopumā vairāk nekā 150 biedrus. RTA ir biedrs no 2006.gada.

LIKTA ir viena no ietekmīgākajām un aktīvākajām Latvijas profesionālajām asociācijām, savas darbības laikā spējot risināt dažādus nozarei svarīgus un aktuālus jautājumus. Izmantojot asociācijai pieejamos resursus, tās biedriem ir iespēja iegūt un panākt to, ko individuāli izdarīt ir ļoti grūti.

#

Microsoft

Sadarbība ar Microsoft un Microsoft Latvija tika uzsākta 2007. gadā.

Šobrīd visiem RTA studentiem un mācībspēkiem ir pieejami Microsoft Office.comtiešsaistes produkti, kas ietver – Word, Excel, Powerpoint, OneDrive, Forms, Teams, Sharepoint utt. Papildus studentiem ir iespēja bezmaksas instalēt Microsoft Office Pro Plus personīgajās iekārtās.

Īpaši Inženieru fakultātes studentiem un mācībspēkiem ir iespējams izmantot Microsoft Azure Dev Tools for Teaching piedāvātos mākoņpakalpojumus un izstrādes rīkus.

#

MIDIS

SIA Midis biznesa programmatūras izstrādes uzņēmums ir RTA lepnums, jo to dibināja mūsu absolventi! Jau vairākus gadus, strādājot kopējos projektos, nodrošinot studentus ar prakses un darba vietām, Rēzeknē SIA Midis pāradīja sevi ka nopietns un inovatīvs uzņēmums.

#

MikroTik

Sadarbības ietvaros(no 2012.g.) ar SIA „Mikrotīkls” atbalstu izdevās gan nodrošināt studentus ar iekārtām, kas ir nepieciešamas studiju kursa apguvei, gan arī regulāri uzlabot RTA datoru tīklu.

Sadarbības aktualitātes

#

SIA Zabbix

SIA "Zabbix" ir Latvijas kompānija, kas izstrādā un pastāvīgi attīsta savu produktu Zabbix – IT infrastruktūru atklātā pirmkoda monitoringa sistēmu. Uzņēmums strādā ar klientiem visā pasaulē: Japānā, ASV, Brazīlijā, Vācijā, Francijā, Nīderlandē un citās valstīs, kur programmatūru lieto pasaulē pazīstami uzņēmumi. Sadarbība tika uzsāktā 2023.gadā un paredz semināru un apmācību organizēšanu, kā arī prakses iespēju studentiem.

Inženieru fakultātes virtuālā tūre