Daudziem sadarbības partneriem šī bija pirmā vizīte RTA, kas deva iespēju iepazīties un izveidot ciešāku sadraudzību, savukārt kolēģi, kas RTA jau bija viesojušies iepriekš, atzina, ka vizītes laikā bija patīkami pārsteigti par RTA plaši piedāvātajām iespējām.

Tikšanās laikā iepazīstinājām kolēģus ar RTA darbību un infrastruktūru, tika organizēta ekskursija pa Rēzekni un dota iespēja degustēt vietējo Latgales ražotāju, piemēram, ZS “Liepkalns”, SIA “KUUP COFFEE”, IK “Obelisk Farm”, SIA “Safīra L” u.c. produkciju.

Tika organizētas meistarklases Sociālās rehabilitācijas laboratorijā un Inženieru fakultātes Fizikālo procesu un lāzertehnoloģiju centrā, kā arī dota iespēja kolēģiem dalīties ar pieredzi un priekšlasījumiem. Notika profesora Nikolaja Tončeva (Nikolay Tonchev) (“Todor Kableshkov” University of Transport - Sofia) attālinātā/klātienes lekcija par lāzerapstrādes optimizāciju un pasniedzēja Georgija Komitova (Georgij Komitov) (Agricultural University - Plovdiv) lekcija par 3D modelēšanas rīkiem un stāstījums par viņa universitātes sasniegumiem mehatronikas jomā. Kolēģe no Lietuvas Indre Spitrīte (Indre Spitryte) (Kauno kolegija) vadīja meistarklasi apģērbu dizaina programmas studentiem, tēma – “Biomateriālu izmantošana apģērbu dizainā”. Meistarklases nodarbības apmeklēja arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas programmas “Apģērbu dizains” audzēkņi (skolotāja Skaidrīte Romančuka).

Tika organizētas vakariņas Latgales vēstniecībā “Gors”, kur kolēģiem bija iespēja degustēt Latvijas tradicionālos ēdienus un baudīt filmu vakaru uz terases.

Starptautiskās nedēļas laikā tika noslēgts sadarbības līgums ar “Todor Kableshkov University of Transport” (Sofija, Bulgārija), kā arī tika organizētas atsevišķas tikšanās ar “Military University of Technology” (Varšava, Polija) institucionālo koordinatoru, lai apspriestu idejas augstskolu koru sadraudzības projektam.

Kolēģi piedalījās arī Inženieru fakultātes ikgadējās starptautiskās zinātniski praktiskās konferences “Vide. Tehnoloģija. Resursi” programmā, kā arī starptautiskā projekta “Digital Skills for Future Supply Chain Management (DIGSCM)” noslēguma konferencē.

Starptautiskās nedēļas ietvaros bija iespēja stiprināt esošos kontaktus, dalīties pieredzē un diskutēt par augstākās izglītības telpā aktuālajiem jautājumiem un problēmām, kā arī veicināt starptautisko sadarbību.

Ilze Bodža,

RTA Ārējo sakaru koordinatore;

Andris Skromulis,

RTA rektora vietnieks sadarbības un attīstības jautājumos